Czy z moją wadą mogę nosić soczewki kontaktowe?

  • 31 stycznia 2022

Biorąc pod uwagę innowacyjność rozwiązań optycznych ostatnich lat, soczewkami kontaktowymi można korygować każdą wadę wzroku. Mogą stosować je osoby borykające się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem. Nadwzroczność i krótkowzroczność korygujemy soczewkami tzw. sferycznymi, natomiast astygmatyzm soczewkami kontaktowymi torycznymi.


Jakie soczewki mogą nosić osoby z prezbiopią?


U osób po 40. roku życia, potrzebującym korekcji zarówno do dali, jak i do bliskich odległości, istnieje możliwość doboru soczewki kontaktowej multifokalnej, korygującej prezbiopię. Soczewka multifokalna jest odpowiednikiem okularów progresywnych i zapewnia dobre widzenie na każdą odległość.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.

Umów badanie


Kolorowe soczewki kontaktowe


Osoby, które cenią sobie dobry wygląd, zaciekawi fakt, że istnieją również soczewki kontaktowe kolorowe, dostępne w wersjach korygujących wady wzroku, jak również o mocy zerowej. Oznacza to, że mogą je nosić również te osoby, które nie mają wady wzroku, a chcą podkreślić, lub zmienić kolor tęczówki.


Komu polecane są soczewki kontaktowe?


Soczewki kontaktowe mogą nosić zarówno dzieci, jak również młodzież i osoby dorosłe. Ponadto, stanowią one niezwykle wygodną metodę korekcji wad wzroku dla osób uprawiających sport i prowadzących dynamiczny tryb życia.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele soczewek wykonanych z materiałów hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych, przeznaczonych do użytkowania w trybie dopasowanym do potrzeb pacjenta, wykonywanej przez niego pracy czy też hobby.


Od czego zacząć stosowanie soczewek kontaktowych?


Należy pamiętać, że pierwsza aplikacja soczewek kontaktowych powinna się odbyć u specjalisty, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dostosuje ich typ do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pamiętaj, że moce soczewek określane są inaczej, niż ma to miejsce w przypadku okularów. Nie ustalaj ich samodzielnie!
Specjalista po określeniu wady wzroku i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych założy na oko pacjenta soczewki próbne o określonych parametrach i oceni ich dopasowanie. Pacjent otrzyma również wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji soczewek, trybu wymiany, sposobu prawidłowego zakładania i zdejmowania.

Umów bezpłatne badanie wzroku

  • Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
  • Bezpłatne badanie wzroku.
  • 30 salonów w województwach: Mazowieckie, Lubelski, Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.

umów na badanie