Ściereczki do okularów

Każdy użytkownik okularów wie, jak istotne jest zachowanie ich w czystości.

Rozwiń

Brudne szkła nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale także znacząco utrudniają widzenie. Aby szkła zawsze były idealnie przejrzyste, miej przy sobie ściereczki do okularów. 

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Dlaczego ściereczki do okularów są nam niezbędne?

Jeśli na co dzień używasz okularów, problem zabrudzonych szkieł z pewnością jest Ci znany. Wystarczy nieopatrzne dotknięcie szkła palcem, by pozostawić na nim widoczny ślad. Zabrudzone szkła to natomiast nie tylko problem estetyczny, ale i praktyczny – znacznie utrudniają widzenie!

Aby zachować okulary w czystości i przejrzystości, warto zaopatrzyć się w akcesorium, jakim jest ściereczka do okularów. Ten banalny przedmiot pozwoli Ci wyczyścić nie tylko szkła, ale i oprawę zawsze, gdy będzie to konieczne. Z pomocą specjalnej ściereczki wyczyścisz także swoje ulubione okulary przeciwsłoneczne.

Na rynku znajdziesz dwa podstawowe rodzaje ściereczek do okularów:

  • Wielorazowe ściereczki do okularów wykonane z materiału,
  • Jednorazowe ściereczki do okularów, nasączone środkiem czyszczącym.

Ściereczki do okularów dołączane są do opraw niektórych producentów – nie tylko tych z wyższej półki. Często znajdują się w komplecie z etui dołączanym do okularów korekcyjnych bądź przeciwsłonecznych.

Jaka jest najlepsza ściereczka do okularów? Większość specjalistów rekomenduje materiałowe, wielorazowe ścierki, które są delikatne dla opraw oraz szkieł. Choć używanie jednorazowych, mokrych chusteczek może wydawać się wygodniejsze, często są one nasączone środkami, które mogą negatywnie wpływać na powłoki antyrefleksyjne naniesione na szkła okularowe. Nie poleca się więc zakupu takich chusteczek w drogeriach lub supermarketach. Ponadto ściereczki z mikrofibry są wyborem bardziej ekonomicznym – jeden egzemplarz kosztuje niewiele i wystarczy Ci na bardzo długi czas.

Z czego wykonane są ściereczki do okularów?

Jak już wspomnieliśmy, dobrej jakości ściereczki do okularów wykonane są z mikrofibry. Jest to tkanina o bardzo drobnym splocie, dzięki któremu pozostaje ona miękka, gładka i delikatna przez cały okres użytkowania. Kolejną zaletą mikrofibry jest to, że jest bardzo odporna na strzępienie się. Ściereczka do okularów z mikrofibry skutecznie usuwa smugi i zabrudzenia, a ponadto nie pozostawia po sobie żadnych drobin.

Choć używanie ściereczki do okularów wydaje się prostą sprawą, warto przypomnieć sobie kilka zasad. Jak dobrze wyczyścić okulary krok po kroku?

  1. Najlepiej nanieś na soczewki okularowe specjalny płyn do czyszczenia okularów. Nigdy nie czyść ich płynem do naczyń z dodatkiem cytryny, mydłem lub innym detergentem, który nie jest do tego przeznaczony!
  2. Delikatnie wytrzyj szkła okularowe za pomocą ściereczki, a następnie oczyść oprawę. Zwróć uwagę na trudno dostępne miejsca w okolicach nanośników

Jak uniknąć szybkiego brudzenia się okularów? Na szczęście i ten problem ma swoje proste rozwiązanie.

  • Przede wszystkim unikaj dotykania ich brudnymi rękoma, a gdy musisz je zdjąć, od razu umieść je w ochronnym etui.
  • Zdejmując okulary, chwytaj za końcówki zauszników.

Jak dbać o ściereczkę do okularów?

Wielu naszych klientów z pewnością zastanawia się, czy ściereczki do okularów można prać. Odpowiedź brzmi: można, a nawet należy! Regularne pranie ściereczki sprawi, że będzie ona pełnić swoją funkcję przez długi czas.

Jak prać ściereczki do okularów? Najlepiej robić to pod bieżącą, letnią wodą z dodatkiem delikatnego mydła (np. przeznaczonego dla niemowląt). Po praniu dokładnie wypłucz ściereczkę w zimnej wodzie i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Ściereczki do okularów należy także właściwie przechowywać – najlepiej w suchym i ciemnym miejscu, z dala od tkanin, które mogłyby pozostawić na nich jakiekolwiek nitki czy drobiny.

Dlaczego warto wybrać ściereczki do okularów z okularium.pl?

Wiesz już, że każdemu użytkownikowi przyda się ściereczka do okularów. Gdzie kupić najlepszą? Nie zdziwimy Cię mówiąc, że znajdziesz ją w Okularium! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego! Kupisz u nas ściereczki do czyszczenia okularów rekomendowane przez optyków, delikatne zarówno dla szkieł, jak i opraw. Ponadto w naszym sklepie nabędziesz dodatkowe produkty do pielęgnacji okularów, takie jak płyny czyszczące. Gwarantujemy, że dzięki naszym akcesoriom z łatwością zachowasz swoje okulary w nienagannej czystości.

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.