Soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych metod korekcji wad wzroku.

Rozwiń

Prostota używania i pielęgnacji, a także ceny soczewek miesięcznych są niższe w porównaniu do soczewek o krótszym trybie stosowania sprawiają, że zyskują coraz więcej zwolenników. Jeśli zastanawiasz się, czy soczewki miesięczne są dla Ciebie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami!

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Czym są soczewki miesięczne?

Soczewki kontaktowe miesięczne przeznaczone są do użytkowania przed okres około 30 dni. Przy stosowaniu się do zasad higieny i codziennej pielęgnacji, zachowują swoje właściwości przez miesiąc, skutecznie korygując wadę wzroku. Wraz z soczewkami miesięcznymi należy zaopatrzyć się w pojemniczek i płyn dezynfekujący, niezbędny do ich pielęgnacji.

Jakie są rodzaje soczewek miesięcznych?

Niekwestionowanym atutem soczewek miesięcznych jest to, że występują one w wielu wariantach, pozwalających na korygowanie różnych wad wzroku.

Soczewki miesięczne sferyczne

Popularne soczewki miesięczne sferyczne są przeznaczone do korekcji dalekowzroczności i krótkowzroczności. Występują w zakresie mocy od -12.00 do +8.00 dioptrii.

Soczewki miesięczne toryczne

Jeśli borykasz się z astygmatyzmem, dobrym wyborem dla Ciebie okażą się soczewki miesięczne toryczne. Dzięki specyficznemu kształtowi, skuteczne korygują tę wadę wzroku.

Soczewki miesięczne multifokalne

To inaczej soczewki progresywne miesięczne, pozwalające na komfortowe widzenie na dalekie i bliskie odległości.

Kolorowe soczewki miesięczne

Warto wiedzieć, że soczewki miesięczne mogą mieć nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną. Kolorowe soczewki kontaktowe mogą delikatnie podkreślić odcień Twoich tęczówek, a nawet całkowicie go zmienić!

Soczewki miesięczne – jak używać?

Soczewki kontaktowe miesięczne należy pielęgnować za pomocą płynu do soczewek. Jest to bardzo istotne, ponieważ w trakcie użytkowania gromadzą się na powierzchni szkieł kontaktowych rozmaite pyłki i osady białkowe, które wpływają na jakość widzenia i mogą zagrażać zdrowiu oczu.

Pamiętaj więc, aby po każdym zdjęciu soczewek miesięcznych dokładnie wyczyścić je przeznaczonym do tego płynem, a następnie umieścić w pojemniczku i zalać je preparatem. Ponadto regularne czyszczenie soczewek miesięcznych jest kluczowe dla utrzymania ich czystości i zapobiegania infekcjom oczu. Nigdy nie noś soczewek miesięcznych dłużej, niż zaleca producent – po okresie około 30 dni tracą one swoje właściwości, co może przekładać się na gorszą jakość widzenia, a nawet na zwiększone ryzyko infekcji oczu.

Soczewki miesięczne – kiedy warto z nich korzystać?

Soczewki kontaktowe miesięczne mają wiele zalet, które bez wątpienia przekładają się na ich dużą popularność.

Niższe koszty stosowania

W porównaniu do soczewek jednodniowych czy dwutygodniowych koszt opakowania soczewek miesięcznych jest zdecydowanie niższy. Jeśli chcesz zredukować wydatki związane z regularnym zakupem szkieł kontaktowych, wariant miesięczny może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Troska o środowisko

Mimo wielu atutów soczewek kontaktowych trudno pominąć fakt, że są one wytwarzane częściowo z syntetycznych materiałów, które mogą szkodzić środowisku naturalnemu. Wybierając soczewki miesięczne, wyrzucasz do kosza tylko jedną parę co 30 dni.

Wygoda stosowania soczewek miesięcznych

Soczewki miesięczne to dobry wybór dla osób, które cenią sobie funkcjonalność. Gdy zajdzie taka konieczność, w trakcie dnia możesz je zdjąć, przeczyścić płynem i umieścić w ochronnym pojemniku, co byłoby niemożliwe w przypadku soczewek jednodniowych.

Bogaty wybór miesięcznych soczewek

Soczewki kontaktowe miesięczne występują w bardzo wielu wariantach – sferycznym, torycznym, multifokalnym, kolorowym. Szerokość zakresu korekcji pozwoli dopasować odpowiednią soczewkę do Twojej wady wzroku.

Jak dobrze dobrać soczewki miesięczne?

Warto pamiętać, że dobór soczewek kontaktowych miesięcznych na podstawie recepty okularowej nie jest możliwy.

Niezbędna jest do tego wizyta u optometrysty. Specjalista dobierze soczewkę o odpowiednich dla Ciebie parametrach, a także oceni jej dopasowanie, ponieważ oprócz jakości widzenia niezmiernie ważne jest czy soczewka ma odpowiednią wielkość i promień krzywizny. W czasie wizyty optometrysta nauczy Cię jak zakładać i zdejmować soczewki, jak je pielęgnować, a także jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie je użytkować.

Podczas badania w celu dopasowania soczewek miesięcznych wykluczane są także przeciwwskazania do ich stosowania. Z noszenia soczewek powinny zrezygnować m.in. osoby borykające się z niektórymi alergiami, ciężkim zespołem suchego oka czy cukrzycą. W niektórych przypadkach optometrysta może zarekomendować dodatkowe badania u okulisty.

Jak wybrać najlepsze soczewki miesięczne?

Najbardziej komfortowe, a jednocześnie najbezpieczniejsze są obecnie soczewki silikonowo-hydrożelowe, które cechują się wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenu, co pozwala użytkować je przez kilkanaście godzin w ciągu dnia bez ryzyka powikłań.

Dlaczego warto kupić soczewki miesięczne na Okularium.pl?

Jeśli udało się nam Ciebie przekonać do wypróbowania soczewek miesięcznych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Okularium. Znajdziesz u nas soczewki kontaktowe miesięczne cenionych producentów, w tym soczewki sferyczne, toryczne, multifokalne czy kolorowe. Pamiętaj także, że w celu idealnego dopasowania soczewek możesz zjawić się także w jednym z naszych salonów stacjonarnych. Zapraszamy!

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.