Soczewki kontaktowe jednodniowe

Soczewki kontaktowe jednodniowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do użytku jednorazowego.

Rozwiń

To idealne rozwiązanie dla osób, które stosują soczewki wyłącznie okazjonalnie lub tych, które nie chcą zaprzątać sobie głowy ich pielęgnacją i przechowywaniem. Czym jeszcze wyróżniają się soczewki jednodniowe? Ile kosztują soczewki jednodniowe i kto powinien z nich skorzystać? Sprawdź!

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

MYDAY 30 szt.

Cena podstawowa 99,00 zł Cena 90,00 zł

Czym są soczewki kontaktowe jednodniowe?

Soczewki kontaktowe jednodniowe należą do jednych z najpopularniejszych, a to dzięki komfortowi ich stosowania. W odróżnieniu od soczewek o dłuższych trybach noszenia nie trzeba ich czyścić i przechowywać w specjalnym pojemniku. To proste: rano zakładasz nowe, czyste soczewki, zaś pod koniec dnia zdejmujesz je i po prostu wyrzucasz. Następnego ranka możesz sięgnąć po nową, czystą parę.

Komu w szczególności polecamy soczewki kontaktowe jednodniowe?

  • To idealne rozwiązanie dla osób, które wymagają noszenia soczewek jedynie okazjonalnie (np. dla sportowców). Soczewki okażą się wygodne w sytuacjach, w których okulary mogłyby Ci po prostu przeszkadzać, na przykład podczas intensywnego treningu na siłowni.
  • Soczewki kontaktowe jednodniowe są odpowiednim rozwiązaniem dla alergików oraz osób z wrażliwymi oczami. W tym przypadku nie ma mowy o ryzyku niedostatecznego doczyszczenia soczewki – zawsze sięgasz po idealnie czystą parę.
  • Jednorazowe soczewki, tak jak każdy inny rodzaj, przeznaczone są także dla tych osób, które po prostu nie lubią nosić okularów, a jednocześnie nie chcą poświęcać czasu na codzienne czyszczenie soczewek wielorazowych.

Jak używać soczewek jednodniowych? Zasady ich bezpiecznego noszenia nie różnią się od tych, które dotyczą innych typów.

  1. Pamiętaj, by nakładać soczewkę na oko czystymi rękoma.
  2. Soczewki aplikuj przed nałożeniem makijażu. Wieczorem zdejmij je przed demakijażem.
  3. Soczewek nie należy stosować w trakcie pływania czy pobytu na saunie.

Jakie są rodzaje soczewek jednodniowych?

Bez względu na to, jaka jest Twoja wada wzroku, możesz znaleźć najlepsze soczewki jednodniowe dla siebie.

Soczewki kontaktowe jednodniowe sferyczne

Soczewki sferyczne zastąpią okulary osobie, która boryka się ze „standardową” wadą wzroku, taką jak krótkowzroczność, czy dalekowzroczność.

Soczewki jednodniowe na astygmatyzm (toryczne)

Osoby borykające się z astygmatyzmem mogą zdecydować się na soczewki jednodniowe toryczne. Cechują się one specyficzną konstrukcją, która poprawia jakość widzenia u osoby z astygmatyzmem.

Soczewki progresywne jednodniowe

Soczewki progresywne jednodniowe przeznaczone są do korekcji presbiopii, która pojawia się u wielu osób po 40. roku życia.

Ile godzin można nosić soczewki jednodniowe?

Wiele zależy od warunków, w jakich zdecydujesz się je stosować i od uwarunkowań fizjologicznych związanych ze stanem zdrowia. Jednak przyjmuje się, że jednodniowe soczewki powinny wystarczyć do 14 godzin użytkowania. Nigdy nie stosuj soczewek jednorazowych ponownie!

Jakie wybrać najlepsze soczewki jednodniowe?

Jeśli nigdy nie nosiłeś soczewek kontaktowych, przed ich zakupem skonsultuj się z optometrystą. Soczewki kontaktowe jednodniowe, tak jak okulary, mają specyficzne parametry, które należy dopasować indywidualnie. Tylko wówczas będą wygodne i bezpieczne. Gdy już otrzymasz receptę na soczewki, możesz przejść do wyboru konkretnego modelu. Specjalista na podstawie badania pomoże Ci wybrać odpowiednie soczewki jednodniowe na astygmatyzm, progresywne lub sferyczne.

Najlepsze soczewki jednodniowe to modele silikonowo-hydrożelowe – materiał, z którego są wykonane, cechuje się wysokim stopniem uwodnienia, a także doskonałą przepuszczalnością tlenu. Te soczewki są miękkie, delikatne i bardzo łatwe w aplikacji.

Ile kosztują soczewki jednodniowe? Ich cena uzależniona jest od rodzaju, jak również producenta. W Okularium 30 sztuk sferycznych soczewek i-Oxys kupisz już za mniej niż 80 złotych!

Kup najlepsze soczewki jednodniowe na Okularium.pl

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do zalet soczewek jednorazowych. Ich bogaty wybór znajdziesz w sieci salonów Okularium. Oferujemy soczewki najlepsze jednodniowe sferyczne, toryczne i multifokalne najbardziej cenionych producentów. Pamiętaj, że zapas nowych soczewek kontaktowych możesz zamówić także on-line, bez wychodzenia z domu!

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.