Sortuj według:

Jakie okulary męskie wybrać?

Okulary korekcyjne mogą dodać szyku i nowoczesności oraz stanowić idealne uzupełnienie niemal każdej stylizacji. Choć dobranie odpowiedniego modelu może wydawać się trudnym wyzwaniem, to kierowanie się kilkoma ważnymi zasadami może znacznie ułatwić zakup odpowiednich okularów męskich. Bogata oferta pozwala na dopasowanie okularów zarówno do kształtu twarzy, jak i do indywidualnego stylu. Dzięki temu można cieszyć się dobrym wzrokiem, a także modnym dodatkiem, który może dodać pewności siebie oraz stać się znakiem rozpoznawczym. Przy doborze męskich okularów korekcyjnych warto zasugerować się proporcjami twarzy, a także wielkością oprawek. Wybrany model powinien spójnie współgrać z całą resztą. Okulary korekcyjne męskie mogą pełnić różne funkcje, takie jak stanowienie oryginalnej ozdoby lub podkreślenie osobowości. Właśnie dlatego podczas zakupu danego modelu warto wziąć pod uwagę, czy zależy nam na wyróżnieniu stylizacji, czy też może na tym, aby okulary jak najmniej rzucały się w oczy.

Okulary korekcyjne męskie – komfort i wygoda noszenia

Komfort jest jednym z najważniejszych czynników, jakie powinno się brać pod uwagę podczas wyboru okularów. Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne powinny być lekkie, a także dopasowane do twarzy. Zbyt luźne bądź za ciasne oprawki męskie mogą wywoływać duży dyskomfort, zwłaszcza jeżeli istnieje konieczność noszenia okularów przez wiele godzin. Warto więc stawiać na modele, które nie uciskają skóry oraz nie zsuwają się z nosa. Podczas mierzenia okularów korekcyjnych dobrze zwrócić uwagę na nanośniki, czyli element okularów, który opiera je na nosie. Okulary męskie Armani AX z odpowiednio dopasowanymi nanośnikami oraz zausznikami zagwarantują pełną wygodę podczas noszenia. Na dodatkowy komfort wpłynie także odpowiednie dopasowanie okularów do rysów twarzy, dzięki czemu będzie można czuć się w nich wyjątkowo pewnie.

Jak dobrać oprawki korekcyjne męskie do kształtu twarzy?

Kształt twarzy to jeden z kluczowych czynników, który powinien decydować o wyborze odpowiednich oprawek do okularów męskich. W przypadku dość dużej i szerokiej twarzy warto zdecydować się na szersze oprawki. Zbyt wąskie oprawki mogą sprawić, że cała twarz będzie wydawała się jeszcze szersza. Do owalnej twarzy będzie pasowała większość standardowych oprawek męskich, a także oprawki o podniesionej konstrukcji, jak model Emporio Armani 1059 czy też lekko zaokrąglone oprawki w przypadku modelu Dolce & Gabbana 1329. Z kolei w przypadku twarzy okrągłej idealnie sprawdzą się oprawki korekcyjne męskie o kanciastym i prostokątnym kształcie. Tego typu modele to m.in. Armani AX 1035, GUESS 1792 lub Oxys VX 1008. Przełamią one opływowe linie i bardziej je zaznaczą, dzięki czemu twarz nabierze wyraźniejszych rysów.

Dla twarzy typu trójkąt najlepsze będą oprawki posiadające zaokrągloną dolną krawędź, jak np. w przypadku modeli Emporio Armani 1079 bądź Prada 13TV. Do twarzy o prostokątnym kształcie zdecydowanie będą pasowały oprawki wizualnie skracające twarz, delikatnie zaokrąglone i bez ostrych krawędzi, jak model Porsche P8348. Do kwadratowego kształtu najkorzystniej będzie dobrać proste modele bez żadnych dodatków i wyostrzonych krawędzi. .Dobrze sprawdzą się tu do okularów klasyczne , męskie oprawki, takie jak Armani AX1042, które wyróżniają się ponadczasowością i elegancją. W większości przypadków najlepszym wyborem będą klasyczne, ciemne oprawki, jednak osoby lubiące się wyróżniać także znajdą oprawki dla siebie w postaci modeli posiadających kolorowe wstawki na zausznikach. Dobrze dobrane okulary męskie będą pasowały zarówno do casualowych oraz sportowych, jak i do bardziej eleganckich stylizacji.

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 29 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.