Okulary dla dzieci

Wybór odpowiednich okularów dla najmłodszych jest kluczowy dla ich zdrowia wzrokowego oraz samopoczucia na co dzień.

Rozwiń

Nasza oferta obejmuje różnorodne style, kolory i wzory, które nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale także są dostosowane do potrzeb i gustów najmłodszych użytkowników. Odkryj nasze okulary dla dzieci i daj swojemu dziecku najlepsze narzędzie do odkrywania świata w pełnej kolorowej klarowidzowców!

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Dopasowane okulary dziecięce na każdą okazję

W asortymencie naszej sieci salonów optycznych Okularium znajdują się między innymi oprawki korekcyjne dla dzieci. Oferowane przez nas okulary dziecięce są lekkie, wygodne i odporne na uszkodzenia, czyli właśnie takie, jakie powinny być okulary dla dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem naszego salonu.

Oprawki dziecięce w ofercie Okularium

W naszym asortymencie znajdują się oprawki dziecięce najróżniejszych rodzajów. Zadbaliśmy o to, aby wybór oprawek dla dzieci był na tyle szeroki, by każdy znalazł coś odpowiedniego do swoich upodobań i urody. W ofercie znajdują się oprawki szare, czarne, granatowe, niebieskie, zielone, pomarańczowe, czerwone, czy białe oraz oprawki łączące wymienione kolory. Nasi specjaliści z radością pomagają dobrać jak najlepsze oprawki dla pociechy. Na miejscu można wykonać także badanie wzroku.

Okulary korekcyjne dziecięce – czyli jakie?

Korekcyjne okulary dla dzieci powinny być przede wszystkim dopasowane do osoby, która będzie je nosić. Dziecku musi być w nich wygodnie. Dobrze, jeśli kolorystyka oprawek współgra z typem jego urody. Wybierając oprawki dla dzieci, dobrze jest również zwrócić uwagę na to, by były one wykonane z odpowiednich materiałów. Powinny być odporne na zarysowania, upadki i inne, nieprzewidziane zdarzenia – takie właśnie są proponowane przez nas oprawki do okularów dla dzieci!

Z jakich materiałów powinny być wykonane okulary dla dziecka?

Materiał, z którego wykonane są nasze oprawki korekcyjne dla dzieci, jest wyjątkowo lekki, elastyczny i giętki. Oprawki do okularów dziecięcych od Okularium są w większości wyprodukowane z ultemu. Jest on coraz częściej wybierany nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt ciężkimi oprawkami i śladami na nosie po zdjęciu okularów. Oprócz tego ultem jest wyjątkowo polecany dla sportowców i osób pracujących fizycznie. Jest on bowiem jednym z najtrwalszych i najodporniejszych materiałów z jakich można wyprodukować oprawki do okularów.

Zadbaj o wzrok dziecka również w lecie

Jak wiadomo, promieniowanie ultrafioletowe uszkadza nasz wzrok, dlatego szczególnie w lecie należy zadbać o to, by dzieci nosiły również okulary przeciwsłoneczne. Wybierając korekcyjne okulary dla dzieci z naszego asortymentu, nie trzeba się tym martwić, ponieważ do większości oferowanych przez nas oprawek dołączane są specjalne, magnetyczne nakładki z filtrami UVA i UVB oraz polaryzacją. Dzięki temu nie będzie potrzeby kupowania dodatkowych okularów przeciwsłoneczno-korekcyjnych na lato.

Dodatkowe powłoki w okularach dla dziecka

Oprócz odpowiedniego doboru samych oprawek i badania wzroku, okulary dziecięce warto zaopatrzyć w specjalne powłoki. Można wybierać spośród powłok:

  • – antyrefleksyjnych – ograniczających refleksy świetlne, które mogą odbijać się w okularach.
  • – oleofobowych – chroniących okulary przed odbiciami sebum z cery lub palców.
  • – hydrofobowych – dzięki którym okulary nie parują w zimie, ani w kuchni.
  • – antyelektrostatycznych – zwiększających odporność soczewek na przyklejanie się do nich drobinek kurzu.
  • – UV – które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  • – blokujących światło niebieskie – blokujących nadmiar światła emitowanego przez telefony, komputery, czy tablety. Szczególnie ważne, jeśli dziecko dużo korzysta z wymienionych mediów.
  • – utwardzających – chroniących soczewki okularów przed zarysowaniami.

Wybierając okulary korekcyjne dziecięce, szczególnie warto zwrócić uwagę na dodatkowe powłoki, które mogą ułatwić codzienne korzystanie z okularów, utrzymanie ich w czystości, a także ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.