Soczewki toryczne

Masz astygmatyzm i myślisz, że soczewki kontaktowe nie są dla Ciebie?

Rozwiń

Nic bardziej mylnego – innowacyjne soczewki toryczne to rozwiązanie obmyślone specjalnie dla astygmatyków, zapewniające doskonałą jakość widzenia. Sprawdź, czym wyróżniają się soczewki toryczne oraz jak wybrać odpowiednie.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Jak działają soczewki toryczne?

Współcześnie osoby borykające się z wadami wzroku mają do dyspozycji szeroki wybór nie tylko szkieł okularowych, ale także soczewek kontaktowych. To drugie rozwiązanie jest lubiane przez wiele osób, szczególnie zaś tych, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą nosić okularów. Soczewki kontaktowe sprawdzają się także w wielu określonych sytuacjach, na przykład w trakcie aktywności fizycznej. Przeciwwskazaniem do stosowania soczewek nie są wady wzroku takie, jak astygmatyzm. Wręcz przeciwnie: dla astygmatyków wynaleziono specjalne soczewki kontaktowe toryczne.

Być może po raz pierwszy słyszysz o wynalazku, jakim są soczewki toryczne – co to takiego? To nic innego, jak specjalny rodzaj soczewek dopasowanych do oka borykającego się z astygmatyzmem.

Soczewka toryczna od klasycznej-sferycznej różni się przede wszystkim kształtem. Wyobraź sobie, że soczewka sferyczna przypomina przeciętą wzdłuż piłkę do siatkówki. Toryczna soczewka przypomina przecięty wzdłuż obwarzanek. Dzięki temu wartości mocy refrakcyjnej lub mocy skupiającej soczewki są różne w przekrojach pionowym i pionowym. Dokładniej mówiąc, w soczewkach torycznych moc refrakcyjna maleje lub wzrasta, w zależności od obszaru soczewki.

Jak dobrać soczewki toryczne?

Należy pamiętać, że tylko fachowcy mogą dobierać soczewki toryczne – astygmatyzm to wada, która powinna być starannie zbadana po to, by dopasować najwłaściwszy rodzaj jej korekcji. Niektórzy próbują samodzielnego wyliczania, jakie soczewki toryczne dobrać, wykorzystując wątpliwej skuteczności przelicznik - okulary na soczewki toryczne. Wiedz jednak, że soczewki kontaktowe muszą idealnie leżeć na rogówce oka, by dobrze pełnić swoją funkcję! Jeśli więc potrzebujesz soczewek, udaj się do specjalisty – optometrysty lub okulisty.

Astygmatycy mogą przebierać pośród różnych rodzajów soczewek torycznych. W ofertach renomowanych producentów soczewek znajdziesz modele o różnych trybach stosowania, w tym:

 • Soczewki toryczne jednodniowe,
 • Soczewki toryczne dwutygodniowe,
 • Soczewki toryczne miesięczne.

Osoby obarczone astygmatyzmem i zmagające się z presbiopią również mogą znaleźć rozwiązanie w postaci multifokalnych soczewek torycznych

W czym pomagają soczewki toryczne?

Budowa soczewek torycznych pozwala redukować wynikające z nieprawidłowej krzywizny rogówki lub soczewki wady widzenia, objawiające się problemem z dostrzeganiem szczegółów czy zamazanym widzeniem. Soczewki toryczne realnie podnoszą komfort widzenia astygmatyka, zapewniając ostre, wyraźne widzenie.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, o której muszą wiedzieć osoby, rozważające soczewki toryczne – jak zakładać je na oczy? Ta procedura nie różni się niczym od tej, którą stosujemy w przypadku „zwykłych” soczewek.

 1. Starannie umyj ręce i wytrzyj je jednorazowym ręcznikiem.
 2. Otwórz opakowanie z soczewkami.
 3. Umieść soczewkę na czubku palca wskazującego wypukłą stroną ku dołowi.
 4. Palcem jednej ręki unieś górną powiekę, środkowym palcemdrugiej dłoni odciągnij w dół dolną powiekę, patrząc przed siebie i lekko pochylając podbródek. Nie mrugaj.
 5. Delikatnie umieść soczewkę mniej więcej na środku gałki ocznej. Spójrz kilkukrotnie w lewo i w prawo; soczewka sama „wskoczy” na swoje miejsce.

Kiedy zdecydować się na soczewki toryczne?

Zastanawiasz się, czy soczewki toryczne są dla Ciebie? Odpowiedź jest twierdząca, jeśli:

 • Nie lubisz nosić okularów,
 • Soczewki są dla Ciebie wygodniejsze,
 • Uprawiasz sport, który uniemożliwia noszenie okularów,
 • Od czasu do czasu po prostu chcesz zamienić okulary na soczewki.

Pamiętaj: soczewki toryczne, które dopasuje specjalista, będą z całą pewnością bezpieczne, komfortowe i idealnie dopasowane do Twoich oczu. To produkty tworzone z użyciem najnowocześniejszych technologii, popularne na całym świecie. Kto wie, być może po pierwszej przymiarce nie będziesz chciał zamienić ich na nic innego?

Dlaczego warto wybrać soczewki toryczne na okularium.pl?

Jeśli poszukujesz soczewek torycznych dla siebie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Oferujemy soczewki najlepszych producentów, przeznaczone do noszenia jednorazowo, przez dwa tygodnie czy też miesiąc. Pamiętaj również, że odwiedzając jeden z naszych salonów optycznych, osobiście możesz skorzystać z badania wzroku, które pomoże w dopasowaniu

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.