Soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe to wygodna metoda korekcji wady wzroku dla osób, które nie przepadają za noszeniem okularów lub po prostu od czasu do czasu chcą się od nich „uwolnić”.

Rozwiń

Warto wiedzieć, że poza najpopularniejszymi na rynku soczewkami jednodniowymi i miesięcznymi, na rynku znajdziesz także soczewki kontaktowe dwutygodniowe. Podpowiadamy, komu sprawdzą się najlepiej oraz jak o nie dbać, by doskonale Ci służyły.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Czym są soczewki kontaktowe dwutygodniowe?

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe, jak wskazuje ich nazwa, przeznaczone są do stosowania przez okres 2 tygodni. To swojego rodzaju złoty środek pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi. Jeśli te dwa rodzaje szkieł kontaktowych z jakiegoś powodu Ci się nie sprawdziły, być może pora wypróbować właśnie wariant dwutygodniowy.

Jak używać soczewki dwutygodniowe?

To nic skomplikowanego – codziennie rano zakładasz je, z kolei wieczorem zdejmujesz i dokładnie czyścisz, używając płynu do dezynfekcji soczewek. Następnie należy umieścić je w specjalnym pojemniku i zalać płynem czyszczącym. W trosce o bezpieczeństwo wzroku nie stosuj soczewek dłużej niż rekomendowane 2 tygodnie – po tym czasie tracą one swoje właściwości.

Soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe? Które sprawdzą się lepiej?

Wiele osób zastanawia się nad tym, który wariant okaże się lepszym rozwiązaniem – soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe? Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na codzienną pielęgnację soczewek, rozsądniejszym wyborem okażą się te do użytku jednorazowego. Pamiętaj, że dwutygodniowe soczewki, podobnie jak miesięczne, wymagają zachowania maksymalnej higieny i codziennego czyszczenia.

Jakie są rodzaje soczewek dwutygodniowych?

Na rynku znajdziesz różne rodzaje soczewek dwutygodniowych.

Soczewki sferyczne dwutygodniowe

To podstawowe soczewki przeznaczone do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności, a więc popularne „plusy” i „minusy”. Zakres mocy soczewek dwutygodniowych wynosi z reguły od -12.00 do +8.00 dioptrii.

Soczewki toryczne dwutygodniowe

To soczewki dwutygodniowe na astygmatyzm, charakteryzujące się specjalną konstrukcją, pozwalającą w szerokim zakresie korygować wadę wzroku. Zapewniają wyraźne i stabilne widzenie oraz komfort noszenia przez wiele godzin.

Soczewki dwutygodniowe progresywne (multifokalne)

Jeśli wymagasz korekcji presbiopii, odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie okażą się wygodne soczewki multifokalne, działające podobnie do okularów progresywnych.

Jak dobrać najlepsze soczewki dwutygodniowe?

Osoby, które nigdy nie stosowały soczewek kontaktowych, przed ich zakupem powinny udać się do optometrysty, który ustali najważniejsze parametry, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania do ich stosowania. Czasem przed zakupem pierwszych soczewek kontaktowych konieczne jest także wykonanie szczegółowych badań u okulisty.

Użytkownikom soczewek miesięcznych, bądź jednodniowych chcących zakupić soczewki dwutygodniowe również zaleca się wizytę u specjalisty w celu oceny ich dopasowania.

Pamiętaj, że w większości salonów sieci Okularium skorzystasz z badania wzroku, które ułatwi Ci znalezienie najlepszych soczewek dwutygodniowych.

Jak dbać o soczewki dwutygodniowe?

Pielęgnacja soczewek dwutygodniowych nie jest skomplikowanych – należy dbać o nie dokładnie tak samo, jak o modele miesięczne. W tym celu niezbędny będzie Ci dobry płyn dezynfekujący oraz pojemniczek do przechowywania soczewek.

Jak powinno wyglądać codzienne czyszczenie soczewek dwutygodniowych?

  1. Zdejmij soczewkę z oka (przed demakijażem), a następnie ułóż ją w zagłębieniu dłoni, kierując wypukłą część ku dołowi.
  2. Kilka kropel płynu do czyszczenia wlej do soczewki. Następnie, używając palca wskazującego, delikatnie pocieraj soczewkę, by usunąć największe zabrudzenia.
  3. Obróć soczewkę wypukłą częścią ku górze i polej ją kilkoma kropelkami płynu.
  4. Tak umyte soczewki umieść w pojemniczku, a następnie zalej świeżą porcją płynu czyszczącego.

Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe dwutygodniowe na Okularium.pl?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz rozmaite rodzaje soczewek kontaktowych, w tym również te przeznaczone do użytku dwutygodniowego. Oferujemy produkty cenionych producentów, takie jak soczewki dwutygodniowe na astygmatyzm, sferyczne czy multifokalne. Pamiętaj także, że odwiedzając nasze stacjonarne salony, możesz skorzystać z badania wzroku przed doborem soczewek kontaktowych. Ponadto nasi specjaliści z chęcią poinstruują Cię, jak prawidłowo je zakładać i zdejmować.

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.