Etui do okularów

Czy pamiętasz o ochronie swoich okularów za pomocą odpowiedniego etui?

Rozwiń

Futerał na okulary zabezpieczy je przed uszkodzenie, znacznie przedłużając ich żywotność. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie etui na okulary i dlaczego warto wybrać swój model z oferty naszego sklepu!

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Dlaczego etui na okulary jest niezbędne?

Rola etui do okularów korekcyjnych jest prosta – mają chronić delikatną oprawę oraz szkła przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Bez względu na to, czy przebywasz w domu, czy poza nim, dobre etui zabezpieczy okulary na czas, kiedy akurat nie będziesz ich potrzebować.

Warto pamiętać, że nawet najwyższej jakości okulary mogą ulec uszkodzeniu, gdy nie będą traktowane w niewłaściwy sposób. Odkładanie ich „luzem” na biurko może skutkować na przykład przypadkowym strąceniem. Jeśli często kładziesz okulary szkłami w dół, narażasz je na powstawanie zarysowań. Zagrożeniem dla Twoich okularów mogą być także aktywne zwierzaki domowe oraz małe dzieci. Warto więc wyrobić w sobie nawyk chowania okularów do etui, by zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom.

Futerał na okulary przyda się także w wielu innych sytuacjach. Poza podstawowym modelem na okulary korekcyjne warto postawić na dodatkowe etui na okulary do samochodu, ponieważ pozostawiając je bez ochrony w nasłonecznionym samochodzie narażamy je na poważne uszkodzenia.

Jak wkładać okulary do etui w prawidłowy sposób? Otwórz futerał, a następnie włóż okulary do środka, koniecznie szkłami do góry. Ostrożnie zamknij i przechowuj etui w bezpiecznym miejscu.

Reasumując, nawet najprostsze etui do okularów korekcyjnych zmniejszy ryzyko, że Twoje „drugie oczy” zostaną zniszczone. Jeśli więc jeszcze go nie posiadasz, pora naprawić ten błąd!

Jakie są rodzaje etui na okulary?

Na rynku znajdziesz co najmniej kilka odmian etui do okularów. Wśród tych najpopularniejszych wyróżniamy:

  • Etui do okularów z tworzywa – w postaci twardego pudełka,
  • Miękkie etui na okulary,
  • Skórzane etui do okularów w formie portfela lub saszetki, zapinane na magnes lub zamek błyskawiczny,
  • Etui na okulary do paska – wyposażone w zawieszkę, która pozwala przymocować je do paska od spodni lub plecaka.

Etui okularowe można różnicować także ze względu na design. Dzięki temu możemy wyszczególnić:

  • Etui do okularów damskie – zdobione najchętniej wybieranymi przez panie kolorami, kwiatowymi wzorami, czy błyszczącymi elementami,
  • Etui do okularów męskie – zwykle jednokolorowe lub o sportowym charakterze,
  • Etui unisex – polecane zarówno paniom, jak i panom,
  • Dziecięce futerały na okulary – mniejsze od standardowych, dopasowane do okularów typu junior, zdobione atrakcyjnymi printami i kolorami.

Dlaczego warto wybrać etui na okulary z okularium.pl?

Etui na okulary do najlepszy sposób na ich ochronę na co dzień. Jeśli poszukujesz swojego modelu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. W Okularium czekają na Ciebie solidne i modne futerały na okulary, które ochronią je przed zniszczeniem i porysowaniem. Oferujemy eleganckie etui okularowe dla pań i panów, jak również futerały dla dzieci, wyróżniające się radosną kolorystyką. Sprawdź dostępne etui na okulary i już dziś wybierz swój typ!

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.