Umów bezpłatne badanie wzroku w salonie Okularium
bezpłatne
ok. 30 - 45 min
Kontrolne badania wzroku zaleca się co 2 lata lub przy wadach wzroku - co roku. Wybierz dogodny termin i umów wizytę w 3-minuty.
Umów badanie Umów badanieUmów bezpłatne badanie wzroku w salonie Okularium
Na czym polega bezpłatne badanie wzroku
w salonie Okularium?
Badanie w gabinecie optometrysty składa się z kilku etapów.
Wywiad z pacjentem
Specjalista sprawdza ostrość widzenia i przeprowadza badanie z użyciem autorefraktometru (badanie komputerowe).
Badanie subiektywne
Czyli szereg procedur i testów z zastosowaniem szkieł korekcyjnych. Wybór takich, które zapewniają pacjentowi najlepszą ostrość obrazu.
Sprawdzenie funkcji oczu
Widzenia obuocznego (współpracy jednego oka z drugim), akomodacji (zdolności wyostrzania obrazu z różnych odległości) czy ruchów oczu.
Dlaczego warto skorzystać z badań w salonach Okularium?
- Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
- Profesjonalne i bezpłatne badanie wzroku.
- 30 salonów w województwach: mazowieckie, lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie.
Szukasz innych badań?
W naszych salonach możesz przeprowadzić również inne badania wzroku
Badanie soczewkowe
ok. 30 - 45 min
49.99 PLN
Nasi optometryści wykonują również tzw. badanie soczewkowe, czyli badanie wzroku pod kątem doboru soczewek kontaktowych.
W ramach tej wizyty pacjent otrzymuje cały pakiet:
- dobór i naukę aplikacji,
- soczewki próbne,
- i płyn do ich pielęgnacji.
Badanie u okulisty
ok. 30 - 45 min
Cena zależna od lekarza i lokalizacji
To lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu:
- zaćmy,
- jaskry,
- schorzeń siatkówki,
- przedniego odcinka oka (zapalenia rogówki, spojówki).
Ma uprawnienia do przepisywania lekarstw oraz wiedzę na temat korekcji wad wzroku.
Aby umówić się na badanie u okulisty, skontaktuj się telefonicznie z wybranym salonem: Bełżyce, Biała Podlaska 1, Biała Podlaska 2, Białystok, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Lubartów, Lublin, Łomża 1, Łomża 2, Łosice, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Poniatowa, Siedlce 1, Siemiatycze, Wysokie Mazowieckie, ZambrówCzęsto zadawane pytania
Badanie wzroku w naszym salonie jest pełnym, profesjonalnym badaniem wzroku i trwa około 30 minut. Wykonuje je specjalista optometrysta, który najpierw przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, a następnie wykonuje tzw. badanie komputerowe na autorefraktometrze, by wstępnie sprawdzić wadę refrakcji. Nasz specjalista zweryfikuje również widzenie obuoczne oraz ewentualne zaburzenia akomodacji. Następnie optometrysta dobiera korekcję za pomocą foropteru, a po zakończeniu badania, zaleca konkretny rodzaj korekcji okularowej, w zależności od potrzeb wzrokowych pacjenta. Optometrysta nie wpuszcza kropli do oczu, więc po badaniu można swobodnie wrócić do pracy lub wsiąść za kierownicę.
Nie. Optometrysta zajmuje się doborem korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych.
Podczas badania okulista przeprowadzi wywiad, wstępne badanie na autorefraktometrze (tzw. badanie komputerowe) oraz dokładnie dobierze korekcję za pomocą kasety okulistycznej lub foropteru. W przypadku podejrzenia chorób zdiagnozuje je oraz zaleci leczenie lub dokładniejszą diagnozę. Lekarz może również podać krople rozszerzające źrenice w celu dokładnego zbadania dna oka.
Okuliści zajmują się zarówno doborem korekcji okularowej, jak i diagnozą oraz leczeniem chorób i innych dolegliwości wzrokowych takich jak: zaćma, jaskra, stany zapalne, AMD, zespół suchego oka.
Optometrysta zajmuje się badaniem wzroku pod kątem korekcji okularowej i soczewek kontaktowych. Może też zajmować się terapią widzenia. W przeciwieństwie do okulisty nie leczy i nie diagnozuje chorób oczu, nie wykonuje zabiegów i nie może przepisywać leków.
Na takie badanie zalecamy przyjść wypoczętym. Dobrą praktyką jest przyniesienie okularów stosowanych do tej pory. W przypadku stosowania soczewek kontaktowych warto je wcześniej zdjąć – istnieje jednak taka możliwość w gabinecie.
Badanie wzroku pod kątem doboru okularów przeprowadzane przez naszych optometrystów jest bezpłatne, nawet jeśli nie zdecydują się Państwo na zakup w naszym salonie. Wtedy wynik badania pozostaje w salonie. W przypadku jednak, gdy nie zdecydują się Państwo na zakup w naszym salonie, ale chcieliby Państwo otrzymać receptę koszt badania wyniesie 100zł.
Badanie po kątem doboru soczewek kontaktowych jest płatne i kosztuje obecnie 49,99zł . Obejmuje dobór soczewek, naukę aplikacji oraz soczewki diagnostyczne i płyn do ich pielęgnacji.
Badanie u okulisty jest płatne wg indywidualnego cennika każdego specjalisty. Ceny badania mogą różnić się w zależności od lekarza i lokalizacji. Przy zakupie okularów w salonie po badaniu u okulisty dostaną Państwo rabat -100 zł jako zwrot za badanie.
Aby poznać cenę badania u okulisty zachęcamy do kontaktu telefonicznego z najbliższym salonem. Ceny badania mogą różnić się w zależności od lekarza i lokalizacji. Przy zakupie okularów w salonie po badaniu u okulisty dostaną Państwo rabat -100 zł jako zwrot za badanie.
W ramach usług sieci Okularium istnieje możliwość skorzystania z wizyty w ramach NFZ w trzech naszych salonach. Są to:
- Okularium Lubartów – ul. Lubelska 52a
- Okularium Międzyrzec Podlaski – plac Jana Pawła II 6
- Okularium Poniatowa – ul. Brzozowa 6a
Tak, jednak badanie wzroku u dzieci przeprowadza tylko lekarz okulista w wybranych salonach Okularium. Dziecko musi być jednak na tyle komunikatywne, aby mogło rozpoznawać obrazki i odpowiadać na pytania lekarza.
Podobnie jak u osoby dorosłej, jednak w przypadku dzieci okulista aplikuje krople do oczu rozszerzające źrenice. Niekiedy zachodzi potrzeba wykonania dwóch wizyt ze względu na konieczność podawania kropli do oczu przez pewien okres proponuje pełne badanie lub w przypadku dzieci kieruje do okulisty.
Od wielu lat dbamy o wzrok naszych pacjentów
Nasze salony optyczne istnieją dzięki wiedzy oraz pasji doradców, stylistów, optyków, refrakcjonistów, optomerystów i okulistów.
- Dobieramy idealne okulary i soczewki kontaktowe
- Wykonujemy bezpłatne badanie wzroku
- Zapewniamy szeroki wybór opraw okularowych znanych marek: OXYS, Ray-Ban, Tommy Hilfger, Vogue, Armani i innych
Badanie wzroku nie wymaga szczególnych przygotowań. Po prostu przyjdź na wizytę wypoczęty i nie stresuj się na zapas. Nie wykonuj badania wieczorem ani po ciężkim dniu w pracy. Weź ze sobą dokumentację z wcześniejszego leczenia okulistycznego (jeśli oczywiście ją posiadasz) i sporządź listę przyjmowanych na stałe leków. Zabierz ze sobą noszone okulary, soczewki kontaktowe oraz/lub recepty. Pozwoli to specjaliście ocenić postęp wady.
W przypadku badania oczu w gabinecie okulistycznym konieczne może okazać się podanie kropli rozszerzających źrenicę, po których przez kilka godzin nie wolno prowadzić samochodu, pracować przy komputerze ani obsługiwać maszyn. Dlatego na badanie wzroku u okulisty lepiej nie przyjeżdżać samemu autem ani nie planować powrotu do pracy bezpośrednio po wizycie. Warto zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Kobiety powinny zrezygnować z makijażu – zwłaszcza oczu.
Zbadać Twój wzrok może optometrysta lub lekarz okulista. Badanie wzroku u okulisty przebiega inaczej niż u optometr ysty. Pierwszy to lekarz medycyny, zajmujący się diagnozą i leczeniem chorób oczu. Drugi specjalizuje się w badaniu wzroku i doborze szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych. Do którego specjalisty się udać?
- Optometrysta - Gdy zacząłeś gorzej widzieć, obecne okulary Ci nie odpowiadają lub odczuwasz dyskomfort np. po dłuższej pracy przed komputerem, warto odwiedzić optometrystę.
- Okulista - Gdy doszło do urazu oka, odczuwasz ból w okolicach oczu, masz zapalenie spojówek lub obserwujesz niepokojące objawy ze strony narządu wzroku, lepiej umówić się na wizytę u okulisty.
Okulista jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu: zaćmy, jaskry, schorzeń siatkówki, zapalenia rogówki i spojówki oraz wielu innych. Okulista może przeprowadzać zabiegi, np. wyciągnąć z oka pacjenta ciało obce. Posiada on uprawnienia do wystawania recept. Dysponuje również wiedzą na temat korekcji wad wzroku.
Na czym polega badanie wzroku przez okulistę? Pierwsza konsultacja zaczyna się od wywiadu – zebrania przez lekarza informacji o sytuacji klinicznej pacjenta. Potem zaczyna się badanie przedmiotowe z użyciem lampy szczelinowej (tzw. biomikroskopu), które pozwala na dokładną ocenę przedniego odcinka oka. Następnie może zostać przeprowadzone badanie dna oka. Przebieg konsultacji okulistycznej w dużej mierze zależy od problemu, z którym zgłasza się pacjent.
Podczas wizyty przeprowadzone zostaje dwuetapowe badanie ostrości wzroku, oceniające widzenie w dali i bliży. Najpierw odbywa się komputerowy pomiar wady wzroku przy użyciu autorefraktometru, a potem badanie z wykorzystaniem tablic Snellena, które polega na odczytywaniu z odległości liter i cyfr różnych wielkości. Oko lewe i prawe badane jest oddzielnie.
Okulista może ponadto dokonać pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego za pomocą tonometru oraz sprawdzić inne aspekty funkcjonowania narządu wzroku, a także zlecić dodatkowe badania i konsultacje u innych lekarzy specjalistów lub skierować chorego na oddział okulistyczny. W przypadku wykrycia wady wzroku, okulista wystawia receptę, z którą pacjent udaje się do optyka w celu wykonania okularów korekcyjnych.
Na początek najważniejsza dla wielu osób informacja - podstawowe badania wzroku są całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Przebieg badania wzroku będzie różnić się w zależności od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta i podjętych przez specjalistę procedur.
W salonach optycznych Okularium badanie wzroku zawsze rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Następnie sprawdzona zostaje ostrość widzenia pacjenta i przeprowadzone komputerowe badanie wzroku z użyciem nowoczesnego autorefraktometru (o tym, jak wygląda komputerowe badanie wzroku, przeczytasz w dalszej części artykułu). Kolejny etap to badanie subiektywne, obejmujące różnorodne procedury i testy z wykorzystaniem szkieł korekcyjnych. Optometrysta dobierze dla Ciebie takie rozwiązanie, które zapewni Ci najlepszą ostrość obrazu. Ostatni etap obejmuje sprawdzenie funkcji oczu. Badaniu podlega m.in. funkcja widzenia obuocznego, akomodacji i ruchów oczu.
Ile trwa badanie wzroku? Długość wizyty jest oczywiście kwestią indywidualną. Średnio trwa 20-40 minut. O około 20 minut badanie wydłuża podanie przez okulistę kropli rozszerzających źrenicę, ponieważ muszą one zacząć działać.
Kontrolne badania wzroku zaleca się wykonywać nie rzadziej niż co 2 lata. Po ukończeniu 40. roku życia lub w przypadku zdiagnozowania wady wzroku czy choroby oczu, należy badać wzrok raz w roku lub zgodnie z zaleceniami specjalisty. To oczywiście ogólne rekomendacje, bo okulistę lub optometrystę możesz odwiedzać częściej, zwłaszcza gdy zauważysz niepokojące objawy związane ze swoim wzrokiem.
Badanie komputerowe oka z wykorzystaniem autorefraktometru to jedna z metod diagnostycznych, stosowanych przez optometrystów i okulistów. Służy do oceny ostrości widzenia pacjenta na podstawie pomiarów krzywizny rogówki i soczewki oka. Na czym polega komputerowe badanie wzroku? Na wpuszczeniu przez maszynę do oka wiązki promieniowania podczerwonego (całkowicie nieszkodliwej dla zdrowia) oraz analizie refleksów odbijających się od struktur oka. Urządzenie automatycznie przelicza informacje, wskazując wartość refrakcji oka. Komputerowy test wzroku jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i trwa dosłownie chwilę, bo max. 10 sekund. Chociaż w salonach optycznych Okularium dysponujemy nowoczesnym autorefraktometrem, to wykazane przez urządzenie nieprawidłowości stanowią ważną, ale nigdy nie jedyną informację dla diagnosty.
Liczba osób mających problemy ze wzrokiem stale rośnie, co ma związek m.in. z dynamicznym rozwojem technologii cyfrowych. Do najczęściej diagnozowanych wad wzroku przez okulistów i optometrystów należą: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopia. Długotrwała praca przed monitorem komputera lub innego urządzenia może prowadzić do Cyfrowego Zmęczenia Wzroku, który objawia się m.in. przemęczeniem, podrażnieniem lub zaczerwieniem oczu, bólami głowy, szyi i barków, niewyraźnym widzeniem czy suchością oczu.
W salonach optycznych Okularium do Twojej dyspozycji pozostają zarówno lekarze okuliści, jak również optometryści i optycy. Możesz podczas jednej wizyty kompleksowo zbadać wzrok oraz wybrać oprawki i szkła korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Termin badania wygodnie zarezerwujesz online. Zapraszamy osoby dorosłe i dzieci.