5 powodów, dla których warto nosić soczewki jednodniowe

  • 04 grudnia 2021

Wiesz, że soczewki kontaktowe bywają alternatywą dla okularów – szczególnie w wielu konkretnych przypadkach. Zastanawiasz się jednak nad zasadnością noszenia szkieł jednodniowych, które trzeba wymieniać codziennie – w przeciwieństwie do soczewek miesięcznych? Poznaj 5 głównych powodów, które powinny cię do nich przekonać.

Soczewki jednodniowe są produktem jednorazowego użytku. Zakładasz je rano, zdejmujesz wieczorem i wyrzucasz. I właśnie z tego powodu ich noszenie budzi wiele wątpliwości. Czy słusznie?

1.       Soczewki jednodniowe pomagają zmniejszyć ryzyko infekcji

Noszenie soczewek dwutygodniowych czy miesięcznych bywa obarczone większym ryzykiem pojawienia się infekcji oka. Wystarczy niestaranna pielęgnacja szkieł, aby wywołać nieprzyjemne dolegliwości.

W przypadku soczewek jednodniowych ryzyko zanieczyszczenia jest dużo mniejsze. Nie należy obawiać się, że na szkłach pozostaną osady białkowe. Nie musisz codziennie czyścić ich mechanicznie. Po prostu zdejmujesz szkła wieczorem, a rano zakładasz nowy komplet.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.

Umów badanie

2.       Soczewki jednodniowe są wygodniejsze w użyciu

Konieczność wymiany szkieł na nową parę po całym dniu oznacza wygodniejsze użytkowanie. Pielęgnacja jest bezproblemowa, ponieważ nie wymaga od ciebie żadnego wysiłku. Nie musisz pamiętać o precyzyjnym oczyszczaniu powierzchni szkieł i dokładnym zanurzeniu ich w płynie. Rano zakładasz nową parę – to wygodne.

3.       Soczewki jednodniowe pomagają uniknąć alergii

Współczesne soczewki kontaktowe powstają z materiałów, które nie powinny powodować reakcji alergicznych. Objawy nadwrażliwości najczęściej pojawiają się po kontakcie z płynem pielęgnacyjnym, w którym szkła były moczone.

W związku z tym, że soczewki jednodniowe nie wymagają przechowywania w pojemniku z płynem, ryzyko alergii jest zredukowane do minimum.

4.       Nie musisz pamiętać o wymianie soczewek

Noszenie soczewek dwutygodniowych czy soczewek miesięcznych wiąże się z koniecznością pamiętania o ich wymianie w określonym terminie. Uciążliwe, prawda?

Dzięki szkłom zmienianym codziennie twoja głowa nie musi być zaprzątnięta kolejną datą do zapamiętania. Zdejmujesz je przed pójściem spać i zakładasz rano – czynność szybko stanie się nawykiem jak np. mycie zębów.

Bez tworzenia harmonogramów wymiany. Bez uzupełniania kalendarza i zaglądania do niego.

5.       Nosisz soczewki jednodniowe? Oszczędzasz

Wydaje ci się, że soczewki jednodniowe są droższe? Tak może być, jeśli porównasz wyłącznie koszty zakupu szkieł kontaktowych. Biorąc jednak pod uwagę wydatki związane z koniecznością zakupu płynu do soczewek czy czas poświęcany na codzienną pielęgnację, soczewki jednodniowe pozwalają zaoszczędzić.

Soczewki jednodniowe – czy to rozwiązanie dla ciebie?

Soczewki jednodniowe to rozwiązanie odpowiednie właściwie dla każdego. Pomyśl o nich szczególnie, jeśli:

·       jesteś osobą aktywną fizycznie, np. często biegasz, grasz w piłkę

·       często podróżujesz i nie chcesz zabierać całego zestawu do pielęgnacji szkieł

·       cenisz maksymalny komfort i oszczędność czasu

·       chcesz do minimum ograniczyć zabiegi okołopielęgnacyjne związane z zakładaniem soczewek.

Producenci oferują szeroki wybór soczewek jednodniowych – dostępne są zarówno szkła toryczne, progresywne, jak i sferyczne. Dzięki temu przeszkodą do ich noszenia nie jest prawie żadna wada wzroku. Z soczewek jednodniowych mogą skorzystać osoby zmagające się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, prezbiopią czy astygmatyzmem.

Umów bezpłatne badanie wzroku

  • Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
  • Bezpłatne badanie wzroku.
  • 30 salonów w województwach: Mazowieckie, Lubelski, Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.

umów na badanie