Pojemniki na soczewki

Jeśli jesteś miłośnikiem soczewek kontaktowych, z pewnością wiesz, że ich użytkowanie wiąże się z koniecznością zachowania higieny na bardzo wysokim poziomie.

Rozwiń

Nosząc soczewki o dłuższym trybie stosowania, takie jak dwutygodniowe czy miesięczne, powinieneś zaopatrzyć się w pojemnik do ich przechowywania. Zdradzamy, jak dobrać pojemnik na soczewki oraz jak o niego dbać!

Umów bezpłatne badanie wzroku

Pomożemy z wyborem okularów. Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów. Odwiedź jeden z naszych 30 salonów. Umów bezpłatne badanie wzroku

Sortuj według:

Rodzaje pojemników na soczewki

Pojemnik na soczewki kontaktowe to swojego rodzaju etui, w którym szkła kontaktowe mogą być przechowywane w bezpieczny i higieniczny sposób. Pojemniczek składa się z dwóch osobnych komór dla każdej z soczewek – lewej oraz prawej, dzięki czemu szansa na pomylenie soczewek o różnych mocach jest znacznie mniejsza.

Zapamiętaj, że pojemniczki na soczewki to absolutna podstawa utrzymywania ich w czystości i zapobiegania wielu problemom, takim jak:

  • Infekcje oczu,
  • Podrażnienia,
  • Krótsza żywotność soczewek kontaktowych

Pojemniki na soczewki to akcesoria potrzebne przede wszystkim osobom, które stosują szkła kontaktowe o długim trybie użytkowania – a więc takie, które każdego wieczora należy zdjąć i wyczyścić. Warto podkreślić, że nie istnieje coś takiego, jak pojemnik na soczewki jednodniowe. Szkieł jednorazowych nigdy nie należy nakładać na oczy po raz drugi!

Na rynku znajdziesz pojemniki na soczewki, które w większości przypadków różnią się pomiędzy sobą jedynie designem. Użytkownicy soczewek mogą przebierać pośród różnokolorowych modeli, a nawet fantazyjnych pojemników imitujących zwierzęta czy rośliny. Niektóre pojemniki na soczewki wyposażone są w powłokę, która utrudnia szkodliwym drobnoustrojom namnażanie się wewnątrz zbiorniczka. Antybakteryjne pojemniki wykonane są z tworzywa z dodatkiem jonów srebra. Istnieją również pojemniczki, do których dołączane jest niewielkie lusterko, które ułatwia korzystanie z soczewek w podróży.

Radzimy, abyś zaopatrzył się w co najmniej dwa pojemniki na soczewki. Dodatkowy pojemnik na soczewki podróżny, trzymany na przykład w małej kosmetyczce, może okazać się praktyczny, gdy będąc poza domem, z jakiejś przyczyny zechcesz zdjąć soczewki kontaktowe.

Kiedy wymienić pojemnik na soczewki?

Wielu specjalistów zaleca, by wymieniać pojemnik na soczewki regularnie. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje etui na soczewki jest czyste i nie zagraża zdrowiu Twoich oczu. My również radzimy, byś dla bezpieczeństwa nabywał nowy pojemnik na soczewki wraz z każdym nowym ich opakowaniem.

Pojemnik na soczewki kontaktowe należy wymienić także, gdy jest on uszkodzony lub nieszczelny, gdyż grozi to zanieczyszczeniem szkieł kontaktowych.. Jeśli zauważysz, że płyn wydobywa się z pojemniczka, od razu sięgnij po nowy model.

Pamiętaj jednak, że nawet wymieniając pojemnik na soczewki raz na jakiś czas, musisz pamiętać o jego codziennym czyszczeniu. Brudny pojemnik, tak samo jak niewyczyszczona soczewka, może stać się źródłem bakteryjnych i grzybiczych zakażeń gałek ocznych.

Jak dbać o pojemnik na soczewki?

Użytkując soczewki kontaktowe, powinieneś wiedzieć, jak czyścić pojemnik na soczewki. Należy robić to regularnie – najlepiej tuż przed włożeniem soczewek do pojemniczka. Zapomnij jednak o praktykach takich, jak wyparzenie pojemnika na soczewki! Zbiorniczki są wykonane ze specjalnych tworzyw, którym może zaszkodzić wysoka temperatura lub zbyt agresywne detergenty. W celu wyczyszczenia pojemnika należy stosować tylko i wyłącznie płyn do soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki nie powinny mieć kontaktu z wodą.

Jak wyczyścić pojemnik na soczewki krok po kroku? Zapamiętaj ten prosty schemat!

  1. Wylej płyn do soczewek z pojemnika.
  2. Za pomocą świeżego płynu do soczewek wyczyść dokładnie obie strony pojemnika.
  3. Teraz możesz włożyć czyste soczewki do pojemnika i zalać je płynem dezynfekującym.

Pojemnik z soczewkami kontaktowymi przechowuj w ciemnym i suchym miejscu. Pamiętaj również, aby za każdym razem mocno go zakręcić, zapobiegając wylaniu się płynu czyszczącego.

Dlaczego warto wybrać pojemnik na soczewki na okularium.pl?

Gdzie kupić pojemnik na soczewki? Nic prostszego: zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Okularium. Wszyscy entuzjaści soczewek kontaktowych znajdą u nas idealne pojemniki, dzięki którym pielęgnacja tych akcesoriów optycznych będzie czystą przyjemnością. Nasze etui na soczewki zaskoczą Cię jakością wykonania oraz atrakcyjną szatą graficzną. Co jednak najważniejsze, każde z nich zagwarantuje Twoim soczewkom higieniczne i bezpieczne przechowywanie bez względu na to, gdzie jesteś. Możesz mieć pewność, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania!

Pełna pomoc, blisko Ciebie

Posiadamy 30 doskonale wyposażonych salonów, w których nasi specjaliści pomogą ci w dowolnej sprawie.