Jakie okulary przeciwsłoneczne męskie wybrać? Poradnik

 • 02 lutego 2024

Modne okulary przeciwsłoneczne wzbogacą garderobę każdego mężczyzny. Co jednak najważniejsze, uchronią wzrok przed działaniem słońca i zapewnią wysoką jakość widzenia w wymagających warunkach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając nową parę okularów na słoneczne dni!

Umów bezpłatne badanie wzroku

Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.

Umów badanie

Okulary przeciwsłoneczne męskie - jak wybrać idealne?

Okulary przeciwsłoneczne to dodatek, bez którego trudno wyobrazić sobie wiosenny spacer w piękny dzień, czy upalne wakacje. Pamiętaj jednak, że są one przede wszystkim tarczą dla Twojego wzroku, chroniącą go przed zgubnym działaniem promieni UV. Jak więc wybrać model, który będzie łączyć świetny wygląd oraz najwyższą jakość?

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

Poszukując okularów przeciwsłonecznych, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie nie tylko designem, ale istotnymi szczegółami, mającymi wpływ na komfort widzenia!

Okulary przeciwsłoneczne – podział ze względu na filtr UV

Pierwszym kryterium, według którego można podzielić męskie okulary przeciwsłoneczne, jest moc filtra UV w szkłach. Podział ten przedstawia się następująco:

 • Kategoria 0 – przepuszcza od 80 do 100% światła,
 • Kategoria 1 – przepuszcza od 43 do 80% światła,
 • Kategoria 2 – przepuszcza od 18 do 43% światła,
 • Kategoria 3 – przepuszcza od 8 do 18% światła,
 • Kategoria 4 – przepuszcza od 3 do 8% światła.

Jak więc nietrudno wywnioskować, najlepszymi szkłami do okularów przeciwsłonecznych będą te z filtrem kategorii 4. Zamawiając okulary przeciwsłoneczne męskie w dobrym salonie optycznym, możesz mieć pewność, że będą one chronić Twoje oczy przed słońcem na bardzo dobrym poziomie!?

Męskie okulary przeciwsłoneczne: fasony

Przeciwsłoneczne męskie okulary można podzielić również, rzecz jasna, ze względu na fason. W salonach optycznych znajdziesz mnóstwo stylowych propozycji – okulary pilotki, nerdy, panthos, wielokątne, lennonki czy te o bardziej sportowym fasonie. Kształt i kolor opraw warto dopasować do indywidualnego gustu, stylu ubrania i urody. Pamiętaj, że może pomóc Ci w tym doradca salonu optycznego, znający aktualne trendy okularowe.

Dodatkowe funkcje okularów przeciwsłonecznych

Polaryzacja

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to świetna opcja dla kierowców (niwelują odbicia deski rozdzielczej od szyby samochodu) lub osób, które lubią korzystać z aktywności na świeżym powietrzu., np. amatorzy wędkowania (promienie słońca nie odbijają się od tafli wody).

Fotochrom

Okulary fotochromowe to idealna opcja dla osób z wadą wzroku. Fotochrom to warstwa, która sprawia, że szkła korekcyjne ciemnieją na skutek działania promieni UV. W pomieszczeniach natomiast robią się jasne i wyglądają jak najzwyklejsze okulary.

Nakładki przeciwśłoneczne na okulary korekcyjne

Innym ciekawym rozwiązaniem są funkcjonalne okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną. Jakie są ich atuty? Dzięki magnesom zamontowanym w oprawę i nakładkę w kilka chwil zwykłe okulary korekcyjne zmieniają się w model przeciwsłoneczny.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Ogólna zasada doboru oprawek okularowych mówi, aby kierować się kontrastem. Dzięki temu nadasz swoim rysom nieco łagodności lub przeciwnie, skutecznie je wyostrzysz.

 • Panowie o twarzach owalnych i okrągłych powinni wybierać okulary o kanciastych kształtach. Stylowe okulary przeciwsłoneczne typu nerdy lub klasyczne i proste prostokątne ramki sprawdzą się tu znakomicie.
 • Jeśli masz twarz trójkątną lub kwadratową, będziesz wyglądać świetnie w oprawkach o miękkim obrysie. Wypróbuj fason okrągły, lennonki lub panthos, cechujący się elegancją.
 • Ponadczasowe okulary pilotki to fason, który pasuje większości panów. To idealna opcja dla miłośników stylu vintage.

Szeroki wybór męskich okularów przeciwsłonecznych czeka na Ciebie w sklepie internetowym i sieci stacjonarnych salonów Okularium. Nie czekaj – przygotuj się na pierwsze słoneczne dni!

Umów bezpłatne badanie wzroku

 • Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
 • Bezpłatne badanie wzroku.
 • 30 salonów w województwach: Mazowieckie, Lubelski, Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.

umów na badanie