Gdzie mogę zbadać swój wzrok?

  • 19 kwietnia 2022

Na badanie wzroku najlepiej udać się do okulisty lub optometrysty. Zarówno okulista, jak i optometrysta są odpowiedzialni za diagnozę funkcjonowania narządu wzroku oraz jakości widzenia. Każdy z nich dysponuje jednak innego rodzaju uprawnieniami i umiejętnościami.


Czym zajmuje się okulista?


Okulista to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, np. zaćmy, jaskry, schorzeń siatkówki czy przedniego odcinka oka (zapalenia rogówki, spojówki). Posiada on uprawnienia do przepisywania lekarstw oraz przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Ma również wiedzę z zakresu doboru korekcji wad wzroku.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.

Umów badanie


Kim jest optometrysta?


Optometrysta zajmuje się bardzo wąską specjalizacją — szeroko pojętymi wadami wzroku. Od optometrysty wymaga się wykształcenia wyższego-magisterskiego (jednak nie medycznego). Do jego zadań należą dobór soczewek kontaktowych i okularów oraz terapia widzenia w przypadku zaburzeń akomodacji i widzenia obuocznego.
Wiele dolegliwości związanych z narządem wzroku jest przede wszystkim spowodowanych nie właściwie skorygowaną wadą wzroku. Gdy okaże się, że pomoc optometrysty jest niewystarczająca, a zastosowanie pomocy optycznych nie przynosi pożądanej ulgi, uzupełnienie badań o wizytę u okulisty będzie koniecznością.

Podsumowując, podejrzewając u siebie problemy ze zdrowiem oczu, najlepiej od razu skierować się do okulisty, który dysponuje wiedzą i sprzętem, przeznaczonymi do wykonania dogłębnych badań. Optometrystę należy odwiedzić wówczas, gdy Twoim celem jest jedynie dobór soczewek lub okularów.

Umów bezpłatne badanie wzroku

  • Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
  • Bezpłatne badanie wzroku.
  • 30 salonów w województwach: Mazowieckie, Lubelski, Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.

umów na badanie