Jak wybrać idealne okulary? 4 złote zasady Okularium

 • 26 sierpnia 2021

Mogłyby się wydawać, że dobór okularów nie jest niczym skomplikowanym. W końcu wystarczy zbadać wzrok, wybrać ładne oprawki, a następnie złożyć zamówienie. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje okulary świetnie służyły Ci przez lata, do ich wyboru warto przygotować się lepiej. Poznaj 4 zasady doboru idealnej pary okularów, sprawdzone przez specjalistów Okularium!

1. Jak wybrać okulary, które podkreślą Twój charakter?

Niewiele osób podczas zakupu okularów myśli o tym, że staną się one nieodłącznym elementem ich wizerunku na najbliższe miesiące. Będą zakładane na co dzień, a także podczas ważnych okazji. Właśnie dlatego Twoje okulary powinny pasować do Ciebie, a nie odwrotnie!

Dlaczego to takie ważne? Pomyśl sam: czy wyobrażasz sobie Johna Lennona bez okrągłych okularów (które dziś nazywane są jego imieniem) lub Woodyego Allena bez czarnych, grubych, rogowych oprawek? To właśnie okulary stały się rozpoznawalnym elementem wizerunku wielu znanych osób. Znajdź te, w których będziesz czuć się sobą.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.

Umów badanie

2. Jakość okularów. Jakie oprawki wybrać?

Na okularach naprawdę nie warto oszczędzać. Niejednokrotnie przekonali się o tym ci, którzy zdecydowali się na najtańsze oprawki i szkła. W tym wypadku jakość idzie w parze z ceną. Pamiętaj, że okulary są zakupem na lata, a nie na chwilę.

Wysokojakościowe oprawki będą nie tylko lepiej wyglądać, ale także lepiej się „nosić”, nie powodując uczucia dyskomfortu. Dobór wygodnych oprawek to kwestia wielu szczegółów, takich jak zauszniki o optymalnej długości i kącie zagięcia, czy też rodzaj zawiasów. W Okularium doradzimy Ci, jak wybrać doskonałe oprawki okularowe na lata.

3. Jakie szkła do okularów? Wybierz możliwe najlepsze!

Kupując nowe okulary, powinieneś postawić na najlepsze szkła, na jakie tylko możesz sobie pozwolić. To w końcu najistotniejszy element całych okularów.

 • Podstawową powłoką stosowaną w szkłach okularowych jest antyrefleks, eliminujący oślepiające odblaski. Komfort jego stosowania odczują osoby pracujące przy komputerze oraz kierowcy.
 • Komfort użytkowania okularów podnoszą powłoki hydrofobowe oraz oleofobowe, które ułatwiają utrzymanie szkieł w czystości. Warstwa hydrofobowa odpycha krople wody, oleofobowa natomiast - wszelkie tłuste substancje. Szkła z powłokami odpornymi na zabrudzenia to rzadsza konieczność czyszczenia okularów i niesamowita wygoda!
 • Powłoka blue control jeszcze lepiej uchroni Twój wzrok przed szkodliwym światłem niebieskim, emitowanym przez ekrany komputerów, telewizorów oraz smartfonów, z którymi spotykasz się na każdym kroku.
 • Szkła dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb sprawdzą się w każdej sytuacji; zapewnią doskonałe widzenie w każdej odległości, w tym podczas czytania, pracy przy komputerze oraz wykonywania codziennych czynności.
 • Wybierz szkła wykonane z zastosowaniem nowoczesnych technik i materiałów. Są znacznie cieńsze i lżejsze, co wpływa na ich estetykę i komfort użytkowania.

4. Jakie okulary pasują do Twojej twarzy?

Ostatnią, lecz niemniej ważną zasadą doboru okularów, jest dopasowanie kształtu oprawek do kształtu Twojej twarzy. W tym wypadku kieruj się zasadą kontrastu.

 • Twarz trójkątna najlepiej będzie prezentowała się w okularach lekko zaokrąglonych, o niezbyt grubych oprawkach.
 • Osoba z twarzą prostokątną powinna rozważyć zakup okularów owalnych i okrągłych, których miękkie kształty złagodzą ostre rysy. Ta sama zasada dotyczy osób o twarzach kwadratowych.
 • Okrągła i owalna twarz najlepiej będą wyglądały w oprawkach kanciastych, np. prostokątnych lub kocich.

Umów się na bezpłatne badanie wzroku

W salonach Okularium wykonasz bezpłatne badanie wzroku, po którym nasi specjaliści pomogą Ci dobrać okulary, które każdego dnia będziesz zakładał z radością. Pamiętaj: dobór idealnych okularów to kwestia indywidualna. Z przyjemnością pomożemy znaleźć Ci te, które poprawią komfort widzenia oraz podkreślą to, kim jesteś.

Umów bezpłatne badanie wzroku

 • Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
 • Bezpłatne badanie wzroku.
 • 30 salonów w województwach: Mazowieckie, Lubelski, Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.

umów na badanie