Czym różnią się okulary przeciwsłoneczne ze sklepu od tych z salonu optycznego?

  • 24 lutego 2022

Idziemy o zakład, że nieraz zwróciły Twoją uwagę atrakcyjnie wizualnie okulary przeciwsłoneczne w supermarkecie lub sklepie odzieżowym. Nic dziwnego: zwykle cechują się modnym designem i atrakcyjną ceną. Należy jednak pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne to nie tylko dodatek do letniej stylizacji. To przede wszystkim wyrób mający spełniać ważne zadanie, jakim jest ochrona Twoich oczu.
Narząd wzroku wyposażony jest w naturalny mechanizm ochronny: na skutek działania jasnego światła, źrenica zwęża się, ograniczając jego dopływ. Największe niebezpieczeństwo dla zdrowia oczu stwarzają promienie UV i to przed nimi należy je chronić. Ekspozycja wzroku na działanie promieni ultrafioletowych grozi m. in. rozwojem zaćmy.


Nie oszczędzaj na zdrowiu oczu


Plażując, bez wątpienia pamiętasz o używaniu kremu z SPF. Dlaczego miałbyś zapomnieć o ochronie oczu? Aby uchronić je przed Słońcem, niezbędny jest wysoki filtr UV – a taki zagwarantują Ci tylko dobre okulary wprost z salonu optycznego.
Okulary przeciwsłoneczne powinny pochodzić z zaufanego źródła. Salony optyczne oferują okulary ze szkłami posiadającymi odpowiedni stopień zabarwienia, dobrany do warunków i preferencji użytkownika. Dodatkowo profesjonalne szkła posiadają filtry UVA i UVB. Okulary z odzieżowej sieciówki, nawet te z filtrem, nie będą opatrzone niezbędnymi certyfikatami jakości, dającymi gwarancję ich działania.

Umów bezpłatne badanie wzroku

Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.

Umów badanie


Okulary skrojone na miarę


Pamiętaj, że zamawiając okulary u optyka, możesz spersonalizować je w dużym stopniu. Twoje okulary mogą posiadać filtr polaryzacyjny, a także korygować wadę wzroku. W dobrych salonach zamówisz również funkcjonalne okulary fotochromowe, które samoistnie przyciemniają się na skutek działania promieni słonecznych.


Wiemy, że design okularów ma dla Ciebie znaczenie. W salonie optycznym bez problemu znajdziesz oprawy pasujące idealnie do kształtu Twojej twarzy oraz stylu. W razie jakichkolwiek wątpliwości doświadczony personel pomoże Ci w odnalezieniu idealnej pary. Oprawy okularowe w salonach optycznych to produkty trwałe, bezpieczne oraz certyfikowane – możesz być więc pewien, że posłużą Ci przez lata.


Wreszcie, zamawiając okulary przeciwsłoneczne w salonie optycznym, możesz liczyć na ich serwisowanie w razie usterek. W większości przypadków będziesz mógł również wymienić szkła, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Umów bezpłatne badanie wzroku

  • Wybierz dogodny dla siebie termin i skorzystaj z pomocy świetnych specjalistów.
  • Bezpłatne badanie wzroku.
  • 30 salonów w województwach: Mazowieckie, Lubelski, Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.

umów na badanie