1 z 3 Informacja o Twoich danych

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Spełniamy obowiązek informacyjny

Szanowni Państwo,

W związku z RODO – Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które zmienia zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej wysyłamy do Państwa niniejszą wiadomość, ponieważ posiadają Państwo swoje konto na naszym internetowym serwisie sprzedażowym.

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Optyka Oxys Spółka Jawna

P.Gołębiowski, M.Kulas ul. Modrzejowska 80 42-500 Będzin.

2. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych osobowych (dalej IODO).

Jest to osoba, z którą można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z tym przetwarzaniem.

Kontakt do IODO:

Adres korespondencyjny: Optyka Oxys Spółka Jawna P.Gołębiowski, M.Kulas ul.
Modrzejowska 80 42-500 Będzin
Email: iodo@oxys.pl

3. W naszym serwisie zbieramy następujące dane osobowe:

4. Podstawy prawne przetwarzania Państwa danych w poszczególnych celach oraz czas ich przetwarzania są następujące:

Państwa dane, w ramach naszych usług, przetwarzane będą wyłącznie w przypadku posiadania przez nas jednej z dopuszczonych przez RODO podstaw prawnych do ich przetwarzania i wyłącznie w celu dostosowanym do danej podstawy, zgodnie z opisem powyżej.

Państwa dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania:

5. Uzyskanych od Państwa danych osobowych nie udostępniamy osobom trzecim.

wyjątkiem podmiotów współpracujących z serwisem, np. operatorów systemów płatności oraz firm kurierskich i spedycyjnych, które realizują płatności za zakupione w serwisie towary oraz dostarczają zakupione towary do Kupujących, firm hostingowych. W takich przypadkach ilość danych przekazywanych współpracującym ze serwisem firmom ograniczona jest do wymaganego minimum.
Wszystkie firmy współpracujące z serwisem, które uzyskują dostęp do przekazanych przez Państwa danych zobowiązały się do ochrony danych osobowych w zakresie zgodnym z obowiązującymi przepisami prawa oraz do przeszkolenia swoich pracowników w zakresie przetwarzania i ochrony uzyskanych danych osobowych.

Ponadto, podane przez Państwa informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej, jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy prawa.
Nie przechowujemy danych poufnych, takich jak numery kart kredytowych czy dane dostępu do konta bankowego.

6. Dane osobowe, które uzyskaliśmy od Państwa nie są przekazywane poza strefę

Europejskiego Obszaru Gospodarczego i nie planujemy takich działań w przyszłości.

7. Przysługują Państwu następujące prawa w związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych:

Jeżeli dane są przetwarzane na podstawie zgody możecie Państwo dodatkowo skorzystać z prawa do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możecie Państwo dodatkowo skorzystać z prawa do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Swoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą one zostać przesłane innemu administratorowi danych.

Jeżeli chcielibyście Państwo zapoznać się ze wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi przetwarzania Państwa danych osobowych prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Jednocześnie przypominamy, że możecie Państwo w każdej chwili cofnąć swoją zgodę, przez kliknięcie przycisku znajdującego się tutaj. Dane będziemy przetwarzali do czasu cofnięcia zgody.

Otrzymaliście Państwo niniejszą wiadomość, ponieważ założyliście Państwo swoje konto w serwisie internetowym Optyka Oxys Spółka Jawna P.Gołębiowski, M.Kulas , co wiąże się z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych.

Później

Czy zauważyłeś, że niektóre codzienne czynności sprawiają Ci trudność?

Czytanie wiadomości i oglądanie zdjęć na telefonie.

Pisanie na klawiaturze.

Czytanie etykiet i cen w sklepie.

Pierwsze objawy naturalnego procesu starzenia się oczu.

Jeśli odsuwasz przedmioty od oczu, by widzieć wyraźnie, tzw „objaw długiej ręki” to znaczy, że wystąpiły u Ciebie pierwsze oznaki Prezbiopii

i by zachować komfort widzenia Twoje oczy potrzebują wsparcia w postaci okularów.

Wraz z wiekiem soczewka oka staje się mniej elastyczna, a mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki nie nadarzają za potrzebami,

w efekcie czego mamy trudność dobrego widzenia przedmiotów położonych blisko i daleko.

Jak możesz poprawić swój komfort widzenia?

1. Przede wszystkim udaj się na badanie wzroku do Specjalisty Korekcji Wad Wzroku, by dokładnie zbadać ostrość widzenia i określić faktyczne potrzeby korekcji.

2. Zastanów się jak często w ciągu dnia korzystasz z telefonu, komputera, potrzebujesz coś przeczytać, zobaczyć w odległości do 40cm.

3. Czy w codzienny funkcjonowaniu nie będzie Ci przeszkadzała potrzeba ciągłego zdejmowania okularów lub zmiana na okulary do dali.

4. Czy pracujesz czy komputerze ponad 2 h dziennie?

5. Czy Twoja praca zawodowa wymaga bardzo precyzyjnego widzenia tylko do 40cm?

Te pytania są kluczowe, by dokonać właściwego wyboru okularów i na pewno usłyszysz je podczas doboru okularów w Okularium.

Okulary do widzenia na każdą odległość

Soczewki progresywne to rozwiązanie, które umożliwia wyraźnie widzenie na każdą odległość. Spowodowane jest czterema obszarami, które znajdują się w soczewkach. Jest to obszar do dali znajdujący się w górnej części szkła, obszar pośredni, umiejscowiony w środkowej części oraz obszar do bliży, który znajduje się w dolnej części soczewki. Czwartym obszarem są elementy peryferyjne, które znajdują się po bokach. Takie rozwiązanie pozwala na wyraźnie widzenie każdego detalu w zależności od tego, przez jaki obszar okularów spojrzy. W związku z tym okulary progresywne mają szerokie zastosowanie, na przykład w pracy, w domu czy w samochodzie. Warto również pamiętać, że każdy szczegół w takich okularach jest dopasowany indywidualnie do każdej osoby, dzięki czemu moc w okularach zmienia się w sposób płynny, a po okresie adaptacji użytkownik może cieszyć się wygodnym użytkowaniem jednej pary okularów.

Okulary do pracy w pomieszczeniach

Soczewki okularów do pracy w pomieszczenia charakteryzują się dwoma strefami. U dołu soczewki okularowej znajduje się strefa do bliży, która pozwala na widzenie w odległości 40cm. W górnej części soczewki jest strefa do odległości pośredniej, dzięki której widzenie jest na odległość nawet 4 metrów. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne funkcjonowanie podczas pracy na przykład przy komputerze i obsłudze klienta, gdzie okulary pozwolą na swobodne widzenie klawiatury, monitora oraz dodatkowych dokumentów i interesanta. To propozycja również dla osób aktywnych w domu, które lubią dużo czytać, oglądać telewizje czy lubią gotować, ponieważ umożliwia ona bezpieczne poruszanie się po pomieszczeniach bez problemów związanych z wyraźnym widzeniem.

Okulary do długotrwałej pracy w bliskich odległościach

Dla osób, które długo pracują w jednej bliskiej odległości lub dużo czytają, największy komfort użytkowania zapewnią okulary z soczewkami w jednoogniskowymi. Soczewka okularowa jednoogniskowa na całej swojej powierzchni posiada taką samą moc korekcji, dzięki czemu daje największą powierzchnię widzenia.