1 z 3 Informacja o Twoich danych

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Spełniamy obowiązek informacyjny

Szanowni Państwo,

W związku z RODO – Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które zmienia zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej wysyłamy do Państwa niniejszą wiadomość, ponieważ posiadają Państwo swoje konto na naszym internetowym serwisie sprzedażowym.

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Optyka Oxys Spółka Jawna

P.Gołębiowski, M.Kulas ul. Modrzejowska 80 42-500 Będzin.

2. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych osobowych (dalej IODO).

Jest to osoba, z którą można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z tym przetwarzaniem.

Kontakt do IODO:

Adres korespondencyjny: Optyka Oxys Spółka Jawna P.Gołębiowski, M.Kulas ul.
Modrzejowska 80 42-500 Będzin
Email: iodo@oxys.pl

3. W naszym serwisie zbieramy następujące dane osobowe:

4. Podstawy prawne przetwarzania Państwa danych w poszczególnych celach oraz czas ich przetwarzania są następujące:

Państwa dane, w ramach naszych usług, przetwarzane będą wyłącznie w przypadku posiadania przez nas jednej z dopuszczonych przez RODO podstaw prawnych do ich przetwarzania i wyłącznie w celu dostosowanym do danej podstawy, zgodnie z opisem powyżej.

Państwa dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania:

5. Uzyskanych od Państwa danych osobowych nie udostępniamy osobom trzecim.

wyjątkiem podmiotów współpracujących z serwisem, np. operatorów systemów płatności oraz firm kurierskich i spedycyjnych, które realizują płatności za zakupione w serwisie towary oraz dostarczają zakupione towary do Kupujących, firm hostingowych. W takich przypadkach ilość danych przekazywanych współpracującym ze serwisem firmom ograniczona jest do wymaganego minimum.
Wszystkie firmy współpracujące z serwisem, które uzyskują dostęp do przekazanych przez Państwa danych zobowiązały się do ochrony danych osobowych w zakresie zgodnym z obowiązującymi przepisami prawa oraz do przeszkolenia swoich pracowników w zakresie przetwarzania i ochrony uzyskanych danych osobowych.

Ponadto, podane przez Państwa informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej, jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy prawa.
Nie przechowujemy danych poufnych, takich jak numery kart kredytowych czy dane dostępu do konta bankowego.

6. Dane osobowe, które uzyskaliśmy od Państwa nie są przekazywane poza strefę

Europejskiego Obszaru Gospodarczego i nie planujemy takich działań w przyszłości.

7. Przysługują Państwu następujące prawa w związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych:

Jeżeli dane są przetwarzane na podstawie zgody możecie Państwo dodatkowo skorzystać z prawa do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możecie Państwo dodatkowo skorzystać z prawa do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Swoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą one zostać przesłane innemu administratorowi danych.

Jeżeli chcielibyście Państwo zapoznać się ze wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi przetwarzania Państwa danych osobowych prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Jednocześnie przypominamy, że możecie Państwo w każdej chwili cofnąć swoją zgodę, przez kliknięcie przycisku znajdującego się tutaj. Dane będziemy przetwarzali do czasu cofnięcia zgody.

Otrzymaliście Państwo niniejszą wiadomość, ponieważ założyliście Państwo swoje konto w serwisie internetowym Optyka Oxys Spółka Jawna P.Gołębiowski, M.Kulas , co wiąże się z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych.

Później

Podejrzewasz niedosłuch u bliskiej Ci osoby?

Na liście schorzeń dotyczących narządów zmysłów, uszkodzenie słuchu zajmuje kluczową pozycję.

Obok zaburzeń układu krążenia jest też jedną z chorób najczęściej występujących w społeczeństwie.


Ważne jest wczesne wykrycie niedosłuchu, co wpływa na powodzenie leczenia oraz późniejszej rehabilitacji oraz może ustrzec przed całkowitą głuchotą.Teraz w Okualrium zbadasz również słuchBywa, że osoby mające niedosłuch wycofują się z życia rodzinnego oraz społecznego.

U osób, które są nim dotknięte, często powoduje osamotnienie, frustrację, zaburzenia w komunikacji, a te wiążą się ze znaczącym spadkiem jakości życia.

Nie zdając sobie sprawy z własnego niedosłuchu, zachowanie rodziny interpretują jako przejaw niechęci do kontaktu („specjalnie mówią cicho”, „nie mówią mi o wszystkim”, „nie wtajemniczają mnie w codzienne sprawy”, „coś przede mną ukrywają” itp.), co tylko potęguje ich zły stan psychiczny oraz ogólne poirytowanie.


Dlatego bardzo ważne jest, by właśnie najbliżsi w porę zareagowali na zaistniały problem, umawiając osobę niedosłyszącą na wizytę u specjalisty protetyka słuchu, aby zbadać stan narządu słuchu.


Jakie są pierwsze symptomy utraty słuchu, na które seniorzy powinni zwrócić uwagę?

  • Zwiększony wysiłek podczas słuchania rozmówcy.
  • Częste prośby o powtórzenie słów.
  • Systematyczne „gubienie” fragmentów wypowiedzi.
  • Trudności ze zrozumieniem mowy w hałaśliwym otoczeniu.
  • Pojawienie się szumów usznych.
  • Coraz głośniejsze słuchanie radia czy oglądanie telewizora.
  • Gorsze słyszenie dźwięków wysokich, np. śpiewu ptaków, gwizdu czajnika, dźwięku dzwonka do drzwi, głosek s, z, c, dz, sz, ż, czy, dż, ś, ź, ć, dź.  
  • Głośniejsze mówienie, na które zwraca uwagę otoczenie.
  • Gorsze rozumienie drugiej osoby mówiącej do nas, jeżeli przebywa się w środowisku hałaśliwym (spotkanie towarzyskie, autobus, pociąg, ulica).
  • Trudności w rozumieniu przekazu telewizyjnego.
  • Wspomaganie się odczytywaniem mowy z ust.
  • Problemy ze słyszeniem tykania zegarka przy uchu lub słyszenia innych cichych dźwięków.
  • Gorsze rozumienie osób mówiących cicho i niewyraźnie (szczególnie kobiet ).
  • Kiedy z trudem udaje się śledzić towarzyską rozmowę kilku osób.
  • Kiedy będąc pieszym, zauważa się nadjeżdżające samochody dopiero w ostatniej chwili.

Nie zwlekaj i zaproś osobę u której podejrzewasz niedosłuch na bezpłatne badanie słuchu w salonie Okularium.


Umów się na bezpłatne badanie słuchu