Poradnik

Kocham, więc dbam o wzrok o mojego dziecka


Kocham więc dbam o w wzrok mojego dziecka

Najnowsze wyniki badań mówią, że problem wad wzroku dotyczy co trzeciego małego pacjenta pomiędzy 6 a 15 rokiem życia, uczniów szkół średnich problem dotyka jeszcze częściej, bo aż 46%!

Przez znaczący wpływ mediów cyfrowych już najmłodsi spędzają przed monitorami komputerów, tabletów i smartfonów coraz więcej czasu w porównaniu z poprzednią dekadą. Kiedyś noszenie okularów przez dzieci mogło kojarzyć się negatywnie, dzieci mogły obawiać się niezbyt pozytywnych reakcji otoczenia w przedszkolu lub szkole.


Producenci opraw dla dzieci mają do zaoferowania bajeczne i kolorowe oprawy, a wśród najmłodszych zaczyna panować moda na okulary. Rodzice często myślą, że skoro ich pociecha ma wadę wzroku nie poradzi sobie podczas zajęć sportowych, a dobrze dopasowane szkła pozwolą młodej osobie wspólnie z rówieśnikami brać udział w zajęciach szkolnych czy pozalekcyjnych.Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w branży są elastyczne plastikowe oprawy, które dają komfort użytkowania, bezpieczeństwo i modny wygląd. Soczewki dobierane przy dziecięcych okularach najczęściej wykonywane są z tworzyw odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.